Stowarzyszenie Miłośników Historii Wojskowości

Stowarzyszenie Miłośników Historii Wojskowości przy Lubuskim Muzeum Wojskowym w Zielonej Górze

Uhonorowania podczas sesji Rady Miejskiej

W dniu 26.06.2024 r. podczas IV Sesji Rady Miejskiej w Wolsztynie odbyła się uroczystość wręczenia Pani Marii Magdalenie Tomiak Chudy – Złotego Medalu Za Zasługi dla Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej. Odznaczenie to jest nagrodą za wzorową i ofiarną działalność społeczną i osobiste zaangażowanie w krzewieniu wartości patriotycznych związanych z tradycjami Wojska Polskiego. ZOR RP wraz z SMHW od lat podejmują wspólne inicjatywy na terenie kraju.
Medal wraz z okolicznościowy dyplomem wręczyli: ppłk Radosław Pierz – Prezes Zarządu Krajowego ZOR RP im Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Maciej Myczka – wiceprezes. W uroczystości udział wzięła także Pani Rozalia Kaczmarek – członek Zarządu Krajowego, która tę uroczystość uwieczniła na zdjęciach. Pan Dominik Tomiak – Burmistrz Wolsztyna wraz z Panem Michałem Maruszewskim -Przewodniczącym Rady Miejskiej wręczyli odznaczonej list gratulacyjny i bukiet kwiatów od wolsztyńskiego samorządu.
Na tej samej sesji, uhonorowano również sportowca Bartosza Fudali. Utramaratończyk, 35-letni zawodnik Wolsztyńskiego Klubu Biegowego, w październiku 2023 r.  zajął 3. miejsce podczas mistrzostw świata Big Dog’s BackYard Ultra w Stanach Zjednoczonych. Zaliczył 103 okrążenia, łącznie ponad 690 km. Polak na trasie spędził łącznie 80 godzin 26 minut i 55 sekund. W lutym 2024 r. na  2024 IAU Gold Label 48h Taipei Ultramarathon B. Fudeli wybiegał 433,311 km, co dało mu zwycięstwo w zawodach oraz rekord Polski. Kolejne triumfy ultramaratonczyk z Wolsztyna zebrał w czerwcu 2024 r. na Węgrzech podczas mistrzostw BUFF & GOMU 48H WORLD CHAMPIONSHIP – BALATONFÜRED. B. Fudeli ustanowił nowy rekord świata mężczyzn. W biegu 48h na asfalcie przebiegł 447,293 km.