Stowarzyszenie Miłośników Historii Wojskowości

Stowarzyszenie Miłośników Historii Wojskowości przy Lubuskim Muzeum Wojskowym w Zielonej Górze

XV Noc Muzeów w Lubuskim Muzeum Wojskowym

W sobotę, 31 lipca 2021 r.  w Drzonowie odbyła się XV Noc Muzeów w Lubuskim Muzeum Wojskowym. Nie mogło zabraknąć tam członków Stowarzyszenia Miłośników Historii Wojskowości przy Lubuskim Muzeum Wojskowym.
Jak zawsze, atrakcji nie brakowało. Był pokaz walk i obyczajów rycerskich w wykonaniu Drużyny Rycerskiej Syrokomla, był też pokaz woltyżerki. Odbył się koncert „Lubuszanie śpiewają [nie]zakazane piosenki”. Stowarzyszenie Miłośników Historii Wojskowości zaprezentowało  umundurowania i wyposażenie Powstańców Warszawskich. Na koniec wieczoru  odbył się pokaz świetlno – muzyczny „S-75 Dźwina show”.
Przez cały czas trwania imprezy odbywała się prezentacja wyposażenia wojskowego: inżynieryjnego systemu minowania „Kroton” oraz samobieżnego moździerza M120 RAK z wyposażenia odpowiednio 10. Brygady Kawalerii Pancernej i 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Udostępnione do zwiedzania były ekspozycje stałe i czasowe Muzeum, w tym wystawa „Czterej pancerni i pies. Pamiątki ze zbiorów Stowarzyszenia Klub Pancernych w 55. rocznicę emisji serialu”.