Stowarzyszenie Miłośników Historii Wojskowości

Stowarzyszenie Miłośników Historii Wojskowości przy Lubuskim Muzeum Wojskowym w Zielonej Górze

TROPiciele śladami Powstańców Warszawskich

W piątek, 4 września 2020 r. w Przemęcie odbyła się kolejna gra terenowa, która zorganizowało Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Przemęcie we współpracy z 7 Harcerską Drużyną z Przemętu oraz Stowarzyszeniem Miłośników Historii Wojskowości.
TROPiciele w terenie do pokonania mieli niemal 5 kilometrową trasę. Po drodze czekało ich wiele wyzwań m.in instruktaż pierwszej pomocy, nauka śpiewu piosenki harcerskiej oraz łamigłówka  z szyfrem do rozwikłania. TROPiciele mogli się też przekonać, że woda to niezwykła substancja -poznali jej tajemnice. Na tym jednak nie koniec. Czekały ich jeszcze poszukiwania wykrywaczem metali i rzut granatem. Tuż przed końcem trasy czekał ich niespodziewany sprawdzian umiejętności bo TROPiciele na swej drodze napotkali ranne osoby potrzebujące pomocy. Przydała się więc wiedza i umiejętności zdobyte podczas gry. Na koniec emocjonującego wieczoru… żywa lekcja historii – militarna niespodzianka, wystawa broni. TROPiciele mogli zobaczyć eksponaty Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie. Nie zabrakło też prelekcji o Powstaniu Warszawskim.
Po wyczerpującym wieczorze w terenie… dla pokrzepienia ciała, na uczestników gry czekała ciepła herbata i kiełbaska z ogniska. Każdy z TROPicieli zakończył grę z dyplomem i upominkiem oraz niezapomnianymi wrażeniami. Serdecznie dziękujemy za uczestnictwo i… do zobaczenia na kolejnym szlaku TROPicielskich przygód!